Jak przyspieszyć swoją stronę - Lazy Loading filmów z YouTube i Loom

Jeśli na swojej stronie na Webflow używasz filmów z YouTube lub Loom, to warto, abyś zastosował Lazy Loading. Czym on dokładnie jest? Dlaczego warto go stosować i jak wdrożyć leniwe ładowanie? Właśnie na te pytania odpowiadam, w tym artykule.

Dlaczego warto stosować Lazy Loading?

Lazy Loading, czyli tzw. leniwe ładowanie to praktyka, którą stosuje się na stronach internetowych, aby przyspieszyć ich prędkość ładowania, a tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo, że użytkownik zniechęci się i nie wejdzie na stronę.

Pewnie nie raz spotkałeś się już z sytuacją, że wchodząc na stronę, bardzo szybko się do niej zniechęciłeś, czy to przez zbyt dużą ilość wyskakujących okienek, czy przez właśnie długie wczytywanie się strony. Wiele innych osób ma dokładnie tak samo.

Według badań udostępnionych przez Google aż 40% użytkowników opuści witrynę internetową, jeżeli w przeciągu 3 sekund nie zobaczy żadnej treści. 40%, to bardzo duża ilość osób, które mogą być Twoimi potencjalnymi klientami.

Na czym w takim razie polega leniwe ładowanie?

Ma ono na celu opóźnić ładowanie plików (w tym, głównie zdjęć), skryptów lub innych zasobów, które najbardziej obciążają stronę. Najczęściej są one ładowane dopiero wtedy, kiedy użytkownika przeglądający stronę ma je zobaczyć.

Jak wdrożyć tą praktykę do filmów Loom i YouTube?

Webflow, jako platforma nie ma domyślnie takiej funkcji. Można to jednak zrobić dodatkowym kodem JavaScript.


Leniwe ładowanie filmu z Loom:


Leniwe ładowanie filmu z YouTube:


Leniwe ładowanie osadzonego kodu z CodePen.io:

Wróć

Podobne Code Snippets

Chcesz być na bieżąco?
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Dziękuję za zaufanie i zapisanie się na Newsletter! Został jeszcze jeden krok. Zajrzyj na swoją pocztę
i potwierdź maila. Miłego dnia :)
Oops! Something went wrong while submitting the form.